Volný čas

Krkonoše jsou  vyhledávaným cílem zimní i letní rekreace.

V zimě nabízí  nejlepší možnosti lyžování v Čechách, známá jsou především lyžařská střediska Špindlerův MlýnHarrachovPec pod Sněžkou nebo Rokytnice nad Jizerou.

V létě láká k prozkoumání  řada dobře značených pěších a cyklistických tras. V horských  i podhorských střediscích najde návštěvník množství alternativních  možností sportovního i kulturního vyžití.

Nejen Krkonoše, ale i samotné město Vrchlabí je památkově velice bohaté. Za zhlédnutí stojí Augustiánský klášter z počátku 18. století, děkanský chrám sv. Vavřince, Morzinsko – Černická kaple, historické roubené domky, Krkonošské muzeum a muzeum „Kámen a život“.

Ve městě se pořádá  řada výstav a koncertů, známé je například vrchlabské hudební  léto – cyklus koncertů především vážné hudby v prostorách  barokního kostela Sv. Augustina, nebo tradiční Krkonošské pivní slavnosti.

Okolí hotelu nabízí širokou nabídku volnočasových aktivit:  ve vzdálenosti necelého 1 kilometru od hotelu se nachází místní koupaliště “ Kačák “,  kde si nejen zaplavete, ale na své si přijdou i milovníci rybaření. Hotel Labuť je partnerem Tenisu Vrchlabí. Tenisové kurty se nacházejí na okraji Vrchlabí s výhledem do zeleně. Klidné a dobře dostupné prostředí s parkováním zdarma vytváří ideální podmínky pro příjemně strávené chvíle na tenisovém kurtu. V areálu jsou k dispozici 3 antukové hřiště a 2 moderní s povrchem Euro clay. Pro pohodlí návštěvníků slouží nově postavené šatny se sociálním zázemím, tenisovou recepcí s prodejnou a půjčovnou tenisových potřeb.

Shlédnout krásu Krkonoš z ptačí perspektivy Vám umožní letiště Vrchlabí ( 4km ) ,trochu adrenalinu zažijete ve Špindlerově Mlýně ( 15 km ) s agenturou Yellow Point (https://www.yellow-point.cz/). Vaše děti zde jistě potěší i  projížďka na bobové dráze nebo okružní projížďka vláčkem. Můžeme Vám nabídnout i ubytování v našem partnerském hotelu - Hotelu Stoh*** (https://hotelstoh.com/), který se nachází v malebném údolí Svatého Petra s krásným výhledem na Kozí hřbety.

Příznivcům golfu jsou k dispozici hřiště v Prosečném ( 9 km ) nebo Mladých Bukách (15 km ).Přímo ve Vrchlabí si mimo jiné můžete zahrát squash, bowling, či si zajít do jedné ze dvou solných jeskyní.

V blízkém okolí se nacházejí další turisticky vyhledávaná místa, jako např. Hostinné, Janské Lázně, Jilemnice, Trutnov, Žacléř či střediska zimních sportů Špindlerův Mlýn, Benecko, Strážné a Herlíkovice. Do všech těchto a dalších míst lze využít autobusové dopravy, jejíž zastávka je od hotelu vzdálena pouhých 50 m.

Našim klientům připravíme programy dle jejich požadavků a možností, jako například organizované jednodenní výlety s průvodcem ( Praha, Adršpašské skály + Trutnov, Sněžka + Vrchlabí, ZOO Dvůr Králové nad Labem + hrad Pecka, Jelenia Góra – Polsko, Harrachov, vyhlídková jízda po Špindlerově Mlýně ), zajišťujeme privátní průvodce s jazykovými znalostmi, exkurze do místního minipivovaru či Harrachovských skláren, místních muzeí a ostatních památek.

 

Přímo v našem hotelu si můžete, co se sportovního využití týče, zapůjčit Nordwalkingové hole.